با توجه به اینکه دنیای تغذیه به طور مداوم در حال تغییر است، و مجموعه ای از روندهای جدید رژیم غذایی نویدبخش همه چیز از ضد پیری تا کاهش وزن فوری است، جای تعجب نیست که ما در مورد اینکه کدام یک از برنامه های غذایی برای رعایت در طولانی مدت بهتر است، دچار آشفتگی و سردرگمی شده ایم.

حقیقت این است که، هر فرد متفاوت است و نیازهای غذایی او نیز متفاوت است. این یک اندازه واحد مناسب برای همه نیست و فقط به این دلیل که یک رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات برای دوست شما مفید است، به این معنی نیست که برای شما مفید خواهد بود اگرچه من در طول سالها یاد گرفته ام که به بدن خود گوش فرا دهم و به نیازهای او پاسخ دهم، خصوصاً از نظر رژیم و ورزش، اما با این وجود تصمیم گرفتم آزمایش رژیم غذایی DNA را با استفاده از بیوتکنولوژی DNAlysis انجام دهم و نتایج من تعجب آور بود.

آزمایش رژیم غذایی DNA چه چیزی را آشکار می کند؟

آزمایش رژیم غذایی DNA برای کمک به شما در تعیین نیازهای غذایی خود ایجاد شد. اگرچه بیشتر ما باید یک برنامه غذایی غنی از مواد مغذی را همراه با میوه و سبزیجات فراوان دنبال کنیم، اما هر فرد مواد مغذی را که چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها باشند متابولیزه می کند.

بر اساس نتایج ژنتیکی شما، رژیم غذایی DNA به متخصص شما کمک می کند تا تشخیص دهد آیا شما باید از یک رژیم غذایی کم چرب، کم کربوهیدرات یا مدیترانه ای که غنی از چربی های سالم، غلات کامل، ماهی های روغنی و سبزیجات است، پیروی کنید. برخی الگوهای DNA همچنین نشان می دهد که شما باید ورزش با شدت بالا انجام دهید یا با شدت کم و پاسخ شما به کربوهیدرات ها و انواع مختلف چربی ها چیست.

نکته جالب دیگر در مورد این تست این است که نشان می دهد کدام یک از سبک های زندگی و عوامل رفتاری می تواند در طولانی مدت بر وزن شما تأثیر بگذارد، مانند داشتن یک دندان شیری و اینکه آیا شما مستعد خوردن میان وعده هستید یا خیر.

این رژیم غذایی چگونه کار می کند:

پس از انجام آزمایش، شما با یک متخصص DNAlysis دیدار خواهید کرد تا نتایج و مشخصات ژنتیکی خود را بررسی کنید، ببینید که بدن شما به کدام گروه های غذایی به بهترین وجه پاسخ می دهد و از کدام گروه باید اجتناب کنید و یک برنامه غذایی شخصی متناسب با این نتایج تنظیم می کنید.

رژیم غذایی DNA همچنین به بررسی ژن های مرتبط با ورزش می پردازد و نتایج شما به خوبی نشان می دهد که روی چه نوع تمرینی باید تمرکز کنید و راهی برای شما فراهم می کند تا تعیین کنید که در هفته چه مقدار ورزش انجام دهید و اینکه آیا برای کاهش، افزایش یا حفظ وزن-بسته به اهداف شما- کافی است یا خیر.

بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *