افسردگی و افزایش وزن اغلب در یک چرخه معیوب در کنار هم هستند که بسیاری از افراد خود را در آن گرفتار می یابند. ما به دلیل داشتن اضافه وزن افسرده هستیم یا به دلیل افسردگی دچار اضافه وزن هستیم؟

افسردگی که به عنوان احساس غم و اندوه عمیق ، عدم توانایی در تمرکز یا لذت بردن از وظایف روزمره تعریف می شود، همراه با انرژی کم غالباً می تواند الگوهای کلی رفتار ما را تحت تأثیر قرار دهد، خصوصاً در مورد غذا خوردن.

چگونه افسردگی منجر به افزایش وزن می شود؟

کسانی که از افسردگی رنج می برند اغلب فعالیت بدنی خود را کاهش می دهند; در حالی که ممکن است کالری دریافتی را افزایش ندهند که در این صورت با عدم انجام هرگونه ورزش، وزن فرد شروع به افزایش می کند.

به روشی مشابه، احساس تنبلی و خستگی ناشی از افسردگی می تواند منجر به این شود که مبتلایان غذاهای ناسالم بیشتری بخورند تا سطح انرژی خود را افزایش دهند و احساس خوبی در خود ایجاد کنند. نوشیدنی های انرژی زا قندی ، کربوهیدرات های ساده و غذاهای شیرین که در مقادیر زیاد مصرف می شوند به راحتی منجر به افزایش وزن می شوند.

حالت ستیز و گریز تاکتیکی است که بدن شما برای رمزگشایی از وضعیت بحرانی استفاده می کند و باعث پرخوری می شود زیرا بدن شما معتقد است که احساس استرس و اضطراب فعلی باعث می شود کالری زیادی از دست دهید. این اتفاق منجر به این می شود که شما می خواهید بیشتر غذا بخورید زیرا مغز شما به شما می گوید که به آن نیاز دارید.

تلاش برای بهبود افسردگی به صورت دارو می تواند منجر به افزایش وزن شود زیرا دیده شده است که برخی از اشکال درمانی باعث افزایش وزن می شوند. اگر این باعث نگرانی شما می شود، بهتر است که با دکتر خود گفتگو کنید تا دریابید کدام دارو برای سبک زندگی شما مناسب است.

آیا درمانی برای افسردگی وجود دارد؟

درک افسردگی بسیار دشوار است، مخصوصاً وقتی شخصاً تجربه نشده باشد. یک زیان بسیار بد این است که به مبتلایان بگویید “مثبت فکر کنند” که این اغلب روش صحیحی نیست. پزشکان توصیه می کنند که در برخی موارد به دارو و همچنین تغییر سبک زندگی و ورزش نیاز است.

چگونه می توانم ورزش کنم وقتی افسرده هستم؟

این ممکن است آخرین چیزی باشد که هرفرد افسرده ای دوست داشته باشد بشنود، اما گاهی اوقات ، ورزش سبک می تواند کمک کننده باشد. به عنوان یک راه طبیعی و موثر برای از بین بردن تنش و فشار روانی، ورزش با ترشح اندورفین ،که به ما در ایجاد احساس شادی و آرامش بیشتر کمک می کند، می تواند انرژی جسمی و روانی را تقویت می کند. رابرت ویکس ، روانشناس و نویسنده می گوید که افسرده شدن ممکن است شروع خوبی باشد، اما افسرده بودن خوب نیست. “هنگامی که بدن شما در حرکت است ، حرکت دادن آن بسیار راحت تر است.” با شروع کوچک ، فقط با ۱۵ دقیقه پیاده روی در روز می توانید به ذهن خود کمک کنید تا روی یک عمل مثبت متمرکز شود، بنابراین علائم افسردگی را کاهش می دهد.

تأیید ارتباط بین افزایش وزن و افسردگی اولین مرحله در کمک به خود در شکستن چرخه مذکور است. اگرچه این سفر دستیابی به بهبودی ممکن است طولانی باشد، اما آغاز یک دستاورد شگفت انگیز است.

بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *