کاملاً مشهود است که ورزشهای استقامتی عمومی مانند دوچرخه سواری توجه جدی تمرینی خود  را به طی مسافت های طولانی به صورت هفتگی برای بهبود ظرفیت قلبی عروقی خود معطوف می کنند. صرف نظر از مسافتی که به صورت هفتگی طی می شود ، دوچرخه سواران غالباً از وارد کردن تمرینات قدرتی کافی در برنامه تمرینی خود غافل می شوند.

وضعیت کلی دوچرخه سواران در حالت خم ثابت رو به جلو بر عملکرد تأثیر منفی نمی گذارد اما می تواند برای مدت طولانی به حالت طبیعی بدن دوچرخه سواران آسیب برساند.

با غلبه حرکات پایین تنه در دوچرخه سواری، یک روش تمرینی قدرتی همه جانبه می تواند به طور قابل توجهی به دوچرخه سواران در عملکرد و همچنین در جلوگیری از آسیب دیدگی طولانی مدت کمک کند.

تمرینات EMS بیست مین فیتنس (بیست دقیقه تندرستی) یک تمرین قدرتی را برای کل بدن ارائه می دهد که می تواند تمرینات دوچرخه سواران را تکمیل کند و خلا training تمرینات قدرتی را فقط در ۲۰ دقیقه در هفته پر کند.

مزایای تمرین EMS برای دوچرخه سواران

فشار کم, دستاورد های بیشتر

تمرین کم فشار به این معنی است که هیچ فشار یا نیرویی به مفاصل وارد نمی شود که این موضوع خطر آسیب دیدگی را که معمولاً با تمرینات قدرتی شدید همراه است کاهش می دهد. این همان چیزی است که تمرینات بیست مین فیتنس به خوبی انجام می دهد زیرا ما می توانیم اعضای بدن را از طریق جلسات تمرینی شدید بدون آسیب رساندن به مفاصل بدن تحت فشار قرار دهیم.

تامین قدرت و حالت مناسب عضلات مرکزی بدن

افزایش قدرت مرکزی، شامل عضلات شکمی ، کمر ، قسمت فوقانی کمر و عضلات باسن که در ایجاد یک مرکز پایدار (هسته ، لگن) و همچنین فعال سازی بخش فوقانی کمر برای مقابله با عدم تعادل عمومی وضعیت دوچرخه سواران بسیار مهم است.

پیشگیری از آسیب دیدگی

به دلیل عضلات خاص مورد استفاده در دوچرخه سواری، دوچرخه سواران غالباً ندانسته یک عدم تعادلی را بین گروه های مختلف عضلانی ایجاد می کنند. این عدم تعادل می تواند منجر به درد در زانوها، باسن و کمر و در موارد شدید حتی در عضلات ساق پا و تاندون آشیل شود. با تقویت عضلات اطراف باسن، عضلات مرکزی و قسمتهای کم استفاده از پاها، می توانید بروز و دفعات درد و آسیب را در این مناطق کاهش دهید.

تامین قدرت و استقامت عضلانی

افزایش فعال شدن فیبرهای عضلانی سریع انقباض قدرت عضلات را افزایش می دهد. تمرین منظم EMS استقامت و قدرت را افزایش می دهد و این باعث می شود عضلاتی که در هنگام دوچرخه سواری استفاده می شوند به شکل مقرون به صرفه ای از انرژی استفاده کنند و در نتیجه باعث افزایش عملکرد کلی دوچرخه سواری برای مدت زمان طولانی تری شود.

دیگبی رایدر(Digby Ryder) دوچرخه سوار مسابقه ای می گوید: تمرین منظم EMS با تقویت تمام قسمتهای بدن، در شرایط کلی بدن به من کمک زیادی می کند. این افزایش قدرت به ویژه در مسابقات مرحله ای هنگامی که روزها طولانی است و فرد برای به پایان رساندن مسابقه به مقاومت و قدرت نیاز دارد، بسیار مفید است.

بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *