سوالات متداول

EMS چیست؟

EMS مخفف کلمه­ ی Electrical Muscle Stimulation می باشد و به معنای “تحریک الکتریکی عضلانی” است. در EMS  جریان های الکتریکی تولید می شوند و از طریق پدهای مخصوص، شروع به انقباض ماهیچه ها می کنند. شما جلیقه و یا کمربند این دستگاه رامیپوشید و این لباس مخصوص، امواج را به عضلات شما منتقل می کنند و سرعت عضله سازی و چربی سوزی را چندین برابر می کنند. به همین سبب تنها با دو بار استفاده از این دستگاه در هفته، می توانید کالری مورد نیاز خود را بسوزانید. این روش علاوه بر اینکه به کاهش وزن کمک می کند، موجب فرم دهی و تناسب کلی بدن نیز می شود و شما در حداقل زمان، بیشترین نتیجه را می گیرید.

مزایای استفاده از دستگاه EMS چیست؟

شاید یکی از مهم ترین مزایای دستگاه EMS افزایش قدرت و استقامت بدن باشد. اما مزایای بی شمار دیگری هم دارد که در اینجا به چندتا از آنها اشاره می کنیم؛

  • اندام های بدن تان فرم می گیرد.
  • تراکم ماهیچه افزایش پیدا می کند.
  • موجب بهبود جریان خون در بدن می باشد.
  • EMS بافت های آسب دیده را ترمیم می کند.
  • وزن خود را با سرعت بیشتری کاهش می دهید.
  • خطر آسیب در طول ورزش را بسیار کاهش می دهد.
  • فرآیند عضله سازی با سرعت بیشتری صورت می گیرد.
  • فرآیند کاهش وزن بسیار آسان است و به شما فشارکمتری وارد نمی کند.
معایب دستگاه EMS چیست؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که، جریان های الکتریکی که در این دستگاه در جریان است ، به بدن و قلب آسیب می رساند. در صورتی که این یک باور کاملاً غلط می باشد و این جریان ها تنها خاصیت درمانی دارند. همچنین برای اطمینان خاطر افراد، این دستگاه به نحوی طراحی شده است که با عضلات قلب در تماس نیست.

از چه زمانی می توان نتیجه کار با دستگاه EMS را مشاهده کرد؟

پس از اولین جلسات، تغییرات را مشاهده خواهید کرد. به طور کلی چربی سوزی، کاهش وزن، تناسب اندام، کاهش سایز و … از حدود هفته سوم احساس می شود. البته برای اینکه نتیجه ایده آل تری را مشاهده کنید، بایستی زیر نظر مربی و بر اساس اصول تمرینات را انجام دهید. همچنین در این مدت باید رژیم غذایی سالمی داشته باشید تا بتوانید به بهترین نتیجه در کمترین زمان دست پیدا کنید.

آیا استفاده از دستگاه EMS به جنسیت ارتباط دارد؟

خیر هم زنان و هم مردان هر دو می توانند از دستگاه EMS استفاده کنند. بسیاری به اشتباه معتقدند این دستگاه برای تناسب اندام مردان مناسب است. در صورتی که این دستگاه اندام های زنان را فرم داده و در صورت نیاز عضله سازی می کند. به همین سبب زنان مشهور بسیاری همچون هایدی کلوم از این دستگاه استفاده می کنند و رضایت دارند. استفاده از این دستگاه بیشتر برای مردان عضله سازی و برای زنان فرم دهی را انجام می دهد. اما فرآیند کاهش وزن، کاهش سایز و چربی سوزی برای هر دو به یک صورت، رخ می دهد.

آیا می توان در بلند مدت از دستگاه EMS استفاده کرد؟

از آنجایی که این دستگاه عوارضی ندارد، شما می توانید با مشاوره با یک مربی حرفه ای، به صورت بلند مدت از EMS استفاده کنید. در نطر داشته باشید به شرط آنکه پس از یک دوره کامل (۴ جلسه ای) وقفه ای ۶ ماهه رعایت گردد . در صورتی که در کوتاه مدت استفاده از این دستگاه را قطع کنید، فرآیند عضله سازی شما کاهش پیدا کرده و ممکن است به شرایط اولیه خود برگردید. در ورزش های سنتی نیز اگر صرفاً در کوتاه مدت ورزش کنید، به وضعیت اولیه خود بر می گردید. چراکه طبیعت بدن انسان چنین است.