روحیه خود را با ورزش خوب کنید؛

ورزش تنها موجب لاغری و کاهش سایز نمی شود، بلکه مزایای بی شماری دارد. به کمک ورزش بسیاری از بیماری ها (دیابت، بیماری های قلبی، سرطان و …) درمان می شود و بدنتان مقاوم و قوی می گردد. همچنین موجب سلامت روان نیز می شود و از ابتلا به بیماری های روحی همچون افسردگی و اضطراب می کاهد. در ادامه تأثیر ورزش بر روحیه شما را بررسی می کنیم؛

 • ورزش باعث شادابی می شود؛

فرقی نمی کند که به صورتی گروهی ورزش کنید یا به صورت انفرادی، در نهایت ورزش باعث شادابی شما می شود. شما می توانید با ورزش کردن از بسیاری از مشکلات و افکار ناپسند دور بمانید و اوقاتی را برای خودتان بگذرانید.

 • ورزش موجب بهبودی رابطه زناشویی می شود؛

بسیاری از تحقیقات نشان می دهند که ورزش موجب بهبودی و افزایش رضایت شما از زندگی می شود. این مسئله تأثیر زیادی بر روی روابط عاشقانه شما می گذارد. ورزش باعث می شود که شما احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید و بهتر بتوانید با شریک زندگی تان ارتباط برقرار کنید.

 • روحیه
 • ورزش سبب افزایش اعتماد به نفس می شود؛

معمولاً افرادی که اندام مناسب تری دارند، احساس رضایت بیشتری نسبت به روحیه خود و بدنشان دارند. آنها هر لباسی را که بخواهند می پوشند در نتیجه از وضعیت خود راضی تر هستند. بسیاری از پزشکان هم به افرادی که از اعتماد به نفس کمتری برخور دارند، ورزش را پیشنهاد می کنند.

 • ورزش سبب بهبود و کاهش درد می شود؛

بسیاری از ناحیه های آسیب دیده بدن با ورزش بهبود می یابد. حتی ورزش های سبک و هوازی مانند ایروبیک هم باعث کاهش بسیاری از دردهای بدن شده و هم عمل چربی سوزی را انجام می دهد. در واقع با ورزش می توانید هم درمان شوید و هم به اندام ایده آلی برسید.

 • ورزش سبب تقویت حافظه می شود؛

در مغز بخشی به نام هیپوکامپ وجود دارد که از خاطرات نگه داری می کند و همچنین خاطرات جدید را هم تشکیل می دهد. ورزش سبب بهبودی عملکرد هیپوکامپ می شود، در نتیجه حافظه شما بسیار بهتر عمل می کند.

 • روحیه
  ورزش استرس را کاهش می دهد

به طور کلی ورزش نقش بسیار مؤثری بر کاهش استرس و اضطراب دارد و تأثیر آن بسیار قابل مشاهده می باشد. بسیاری از پزشکان هم به جای تجویز قرص های آرام بخش تنها ورزش را تجویز می کنند. چرا که ورزش فضای ذهن را از استرس و اضطراب دور می کند و فرد را به لحاظ روحی بسیار آرام می نماید. همچنین مطالعات نشان داده افرادی که ورزش می کنند بهتر می توانند با مشکلات زندگی روبرو شوند و آنها را حل نمایند.

 • ورزش موجب می شود که شما منطقی تر عمل نمایید؛

شاید این مسئله برای شما تعجب آور باشد اما ورزش نقش بسیار مؤثری بر روی تصمیمات شما می گذارد. ورزش عملکرد قسمتی از مغز شما به نام (قشر جلویی مغز) را بهبود می بخشد. این قسمت مغز بر روی نحوه عملکرد شما در تصمیم گیری و پردازش مسائل تأثیر می گذارد. از آنجایی که ورزش موجب تقویت “قشر جلویی مغز سطح شکمی” می شود پس شما در حین تصمیم گیری بسیار منطقی تر از قبل عمل می کنید.

 • ورزش باعث می شود شما مثبت فکر کنید؛

ورزش حس های منفی را کاهش می دهد. برای مثال اکثر افراد ورزشکار کمتر می ترسند. آنها پر از حس های مثبت همچون خوشحالی، شجاعت، آرامش و … هستند. اگر به صورت منظم و پیوسته ورزش کنید مغزتان، احساستات منفی را بهتر کنترل می کند و تمرکز بیشتری بر روی حس های مثبت می کند.

با توجه به موارد ذکر شده ورزش می تواند تحولی در روحیه شما ایجاد کند. پس سعی کنید ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید و به آن بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دهید.

مارا در اینستاگرام دنبال کنید

بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *